Nowe – 1. połowa 2019 r.

Nowe autobusy gonią zeszłoroczny wynik i po doskonałym II kwartale jest realna szansa na powtórkę z 2018 r., kiedy odnotowaliśmy rekordową liczbę 2706 rejestracji. A może będzie jeszcze lepiej…

 

W czerwcu 2019 r. krajowi przewoźnicy zarejestrowali łącznie 397 nowych autobusów. To rezultat zdecydowanie wyższy niż przed rokiem (+152 szt./+62%). Czerwcowa ofensywa to przede wszystkim efekt korzystniejszej sytuacji w segmencie MINI oraz nadrabiania zimowych zaległości przez segment turystyczny, który w ostatnich miesiącach notował mocne „plusy”. Jeżeli sprzedaż nadal będzie się pomyślnie rozwijała, to przy jednocześnie dobrych prognozach dla kategorii miejskiej jest cały czas szansa, że w tym roku autobusowy rynek ponownie osiągnie tak wysoki poziom sprzedaży jak przed rokiem, kiedy odnotowaliśmy rekordową liczbę 2706 rejestracji nowych autobusów.

Motorem pozytywnej miejskiej dynamiki są unijne fundusze, które wspierają autobusowy rynek zarówno w ramach centralnego programu POIiŚ, jak i regionalnych – RPO i POPW.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...