Noc Muzeów

Zlot Zabytkowych Autobusów stał się w Warszawie majową tradycją. W tym roku odbył się w sobotę, 16 maja. Wieczorem zabytki woziły uczestników Nocy Muzeów.

 

Dla uczestników zlot rozpoczyna się wcześniej. Zabytkowe samochody do udziału w imprezie trzeba przygotować. Konieczna jest kontrola i obsługa techniczna przed nierzadko kilkusetkilometrową podróżą do Warszawy. Właściciele dobrze znają swoje pojazdy, bo często odbudowywali je od szkieletu. Jednak drobna awaria może popsuć przyjemność ze spotkania z innymi miłośnikami, dlatego trzeba się dobrze do wyjazdu przygotować. Kiedy wszystko gotowe, zabytkowe autobusy z właścicielami, doświadczonymi kierowcami i ekipami miłośników ruszają w drogę, budząc po drodze zainteresowanie kierowców i przechodniów.

Zabytkowe autobusy zaczęły przyjeżdżać do Warszawy już w piątek. Miejscem zbiórki była siedziba Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Włościańskiej. W tym miejscu, gdzie do niedawna remontowano warszawskie pojazdy, były dobre warunki, by autobusy przygotować do pokazu, parady i kursów z pasażerami.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...