Rzym

Można przyjąć, że dzisiejsza stolica Włoch szczyci się najdłuższą historią obsługi ruchu turystycznego spośród wszystkich miast europejskich, a co roku odwiedza go prawie dziewięć milionów turystów.

 

Rzym podzielono na dwie strefy: ZTL1 – obejmującą obszar wewnątrz Murów Aureliana oraz Watykan i ZTL2 – obowiązującą na terenie wewnątrz obwodnicy (GRA). Wjazd do obydwu stref jest płatny. Aktualny cennik oraz mapa stref dostępne są na stronie:www.agenziamobilita.roma.it w zakładce Turist Coaches/ Pullman Turistici. Istnieje kilka rodzajów zezwoleń:

A – pozwalające na poruszanie się oraz korzystanie z parkingów krótko- i długoterminowych w strefie ZTL2. Zezwala również na wysiadanie i wsiadanie w pobliżu hoteli, restauracji oraz muzeów znajdujących się w tej strefie;

B – pozwala na poruszanie się oraz korzystanie z parkingów krótko- i długoterminowych w strefach ZTL1 i ZTL2. Zezwala również na wysiadanie i wsiadanie w pobliżu hoteli, restauracji oraz muzeów znajdujących się w tych strefach;

G – wydawane podczas specjalnych wydarzeń. W zależności od charakteru oraz miejsca zezwala na wsiadanie i wysiadanie oraz parkowanie w specjalnie wyznaczonych miejscach.

 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...