W oczekiwaniu na ŚDM

Tym razem nie z początkiem roku, ale 1 czerwca w Krakowie odbyło się spotkanie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Małopolskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

 

W tym roku rada nie rozpoczęła się od omówienia kontroli przeprowadzonych w minionym roku, ale od przedstawienia stanu przygotowań służb przed czekającymi nas z końcem lipca Światowymi Dniami Młodzieży, które odbywać się będą w Krakowie. Inspekcja Transportu Drogowego, podobnie jak i inne organy odpowiedzialne za ład i porządek, stoi przed nie lada wyzwaniem, gdyż nigdy wcześniej w naszym kraju nie odbywała się impreza na taką skalę. No, ale skoro blisko 800-tysięczne miasto chce podjąć ok. 2-milionową grupę pielgrzymów, to musi się do tego odpowiednio przygotować.

Nie jest tajemnicą, że gród Kraka, podobnie jak i większą część Małopolski, a poniekąd i woj. śląskiego czeka komunikacyjny paraliż i dlatego wszystkie służby muszą stanąć na wysokości zadania, by mimo wszystko miasto funkcjonowało w miarę normalnie, a transport odbywał się jak najsprawniej.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...