Odrodzenie sanockiej fabryki

Obecność firmy na targach TransExpo, najważniejszej w Polsce imprezie branżowej, to raczej reguła, ale w tym roku była to pierwsza wystawa z nowym właścicielem.

– Wprawdzie za samo stoisko otrzymaliśmy wyróżnienie, ale zainteresowanie ofertą, którą przedstawiliśmy, przekroczyło nasze wyobrażenia. Autobusy, które wystawiliśmy były w centrum zainteresowania odwiedzających. Autobus Sancity 12 LF CNG z alternatywnym źródłem energii, którego premiera miała miejsce w Kielcach, zbudowaliśmy z myślą o komunikacji miejskiej i taki efekt osiągnęliśmy. Cieszył się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Nie mniejsze powodował Euroliner 9 przeznaczony do komunikacji miejskiej i międzymiastowej. Oba posiadają wyposażenie do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jakie plany i wyzwania stoją teraz przed Wami?

– W planach mamy produkcję roczną w przedziale 120-130 autobusów. Taka ilość pozwoli nam na swobodne działanie firmy. Obecnie trwają intensywne prace nad przygotowaniem produkcji autobusów z napędem elektrycznym, których brakuje nam w ofercie. To kosztowne, ale konieczne w obecnych realiach działanie. Jest szansa, że pierwszy model pojawi się w przyszłym roku.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...