Finał – Porównanie organizacji ruchu w Europie

Poruszony temat wywołał duże zainteresowanie oraz przyczynił się do rozpoczęcia serii artykułów na łamach „PT BUS”, a zebrane informacje stały się materiałem wyjściowym do przygotowania niniejszej analizy.

Początek tabeli to dane wyjściowe, które mają za zadanie przybliżyć wybrane destylacje (cele podróży). Na podstawie raportu EuroMonitor.com zostało w nich zawarte zestawienie 100 miast, które cieszyły się największą liczbą turystów w latach 2013-2014. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę są miniatury map pobrane ze strony www.google.pl/maps w celu ogólnego przedstawienia układu otoczenia wybranego miasta oraz szkicu układu drogowego. Dalej na podstawie serwisu wikipedia.pl zostały przedstawione informacje na temat liczby mieszkańców, powierzchni miasta oraz gęstości zaludnienia.

Głównym elementem porównania jest organizacja ruchu autokarowego. Począwszy od wjazdu pojazdu (w części miast wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie) poprzez wniesienia opłaty, po spełnienie przez niego norm ekologicznych.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...