Ważny rok

Fabryka MAN Bus Starachowice rozpoczęła rok 2017 od wysokiego tempa. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 r. zakład pobije swój zeszłoroczny, dobry wyniki, czyli 1567 kompletnych autobusów. Do tego dojdą także… autokary.

Kolejna szansa na podwyższenie produkcyjnego wolumenu to wprowadzenie nowych produktów do oferty zakładu. Oprócz wspomnianych podwozi międzymiastowych i turystycznych, której do tej pory powstawały w Niemczech, będą to także autobusy międzymiastowe z serii Lion’s Intercity oraz turystyczne z rodziny Lion’s Coach. Oczywiście w ograniczonym zakresie. Już wcześniej i w Sadach, i w Starachowicach były robione pierwsze przymiarki do systemu wymiennej produkcji z tureckimi zakładami MAN Bus, jednak nigdy w kontekście najnowszych wydarzeń politycznych to podejście nie było tak aktualne i potrzebne jak teraz.

Jak powiedzieli nam związkowcy NSZZ „Solidarność”, w tym roku starachowicki zakład planuje wysyłanie pracowników do zakładu MAN-a w Turcji, aby zapoznali się z produkcją autobusów wysokopodłogowych, które mają być produkowane również w Polsce.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...