Czeska fabryka Iveco

Spółka Iveco Czech Republic może zaliczyć rok 2016 do naprawdę udanych. Firma osiągnęła najlepszy wynik produkcyjny w swojej historii i otrzymała prestiżową nagrodę Silver Award.

Po dłuższej przeprawie marka Iveco wróciła na fotel lidera na rodzimym rynku w Czechach (i to z udziałem w rynku 40,5%), co chyba cieszy najbardziej pracowników czeskiej firmy.

W 2016 roku mury fabryki Iveco Bus w Vysokim Mycie opuściło aż 3885 szt. autobusów (+4,2%) – dla porównania cała produkcja w Polsce w 2016 r. wyniosła 4694 autobusy powyżej 8 t DMC. Osiągnięty rekord to efekt ogromnego popytu na model Crossway, który po wycofaniu z oferty czeskiego zakładu miejskich autobusów typu Urbanway (są one teraz montowane tylko w francuskiej fabryce w Annonay), stał się głównym i jednym produktem Vysokiego Myta. W 2017 r. portfolio zakładu zostanie poszerzone o spokrewniony z Crossway-em autokar Evadys, przeznaczony do obsługi regularnych linii i krótkich wycieczek. Planowany start produkcji próbne serii to wiosna 2017 r.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...