Nie chodzi o to, by narzekać

Do takiego wspólnego wniosku doszli uczestnicy Społecznej Rady Konsultacyjnej, która odbyła się przy Małopolskim Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Krakowie.

 

Wzorem lat ubiegłych rada rozpoczęła się od przytoczenia statystyk za zeszły rok, a były one o tyle specyficzne, że w roku 2016 w Krakowie odbywały się Światowe Dni Młodzieży i inspektorzy WITD prowadzili nieco inne działania oraz kontrole niż zazwyczaj. Ale i tak było się czym pochwalić, bo „słupki” nie poszybowały wysoko w górę i to bynajmniej nie z racji faktu, że kontroli było mniej, ale coraz wyraźniej widać, że przewoźnicy oraz kierowcy rzetelniej wykonują swe codzienne obowiązki.

Jeżeli chodzi o wątek transportu pasażerskiego, to na pierwszy plan wysunął się problem kontroli autokarów. Niemniej, jak podkreślili gospodarze spotkania, dzięki współpracy z zarządem Małopolskich Dworców Autobusowych, zatrzymywane autokary obecnie doprowadzane są do wyznaczonych miejsc, gdzie funkcjonariusze mogą przeprowadzić stosowne czynności w warunkach, które nie zagrażają bezpieczeństwu zarówno pasażerów, jak i ich samych.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...