Wystawa Busworld w Kortrijk przeszła do historii z rekordem liczby zwiedzających, ale także z wyraźnym sygnałem od producentów deklarujących gotowość dostarczania elektrycznych autobusów. Teraz pozostaje czekać na szybki rozwój infrastruktury, bez której sprawne funkcjonowanie bezemisyjnych linii autobusowych jest bardzo utrudnione. W przewozach długodystansowych nadal króluje diesel, zapewniający odpowiedni zasięg autokaru, a także standard podróżowania, taki jak np. Platinum+ dostępny na pokładzie autokarów firmy Fanclub. Poznański przewoźnik uruchamia linię autokarową Poznań – Warszawa dla podróżnych ceniących sobie przede wszystkim komfort podróżowania. Do obsługi połączenia zostały odpowiednio przystosowane dwa Irizary i8, model, który w tym roku został wyróżniony tytułem „Coach of the Year 2018”.

Osławiony tytułami i wyróżnieniami, ale przede wszystkim nowatorskimi rozwiązaniami w budowie autokarów Neoplan powraca na polski rynek. Model Tourliner oferowany przez MAN Truck & Bus Polska posiada wiele cech charakterystycznych dla Neoplanów klasy premium, o czym piszemy w prezentacji.

Dużym zainteresowaniem na zagranicznych wystawach cieszył się model MiniCity Electric marki Automet. Polska firma zamierza sprzedawać go również na rodzimym rynku – szczegóły w nowościach.

W Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące bezpieczeństwa pasażerów podróżujących autobusami, mikrobusami i tramwajami. Konferencja „Bezpieczny pojazd, bezpieczny pasażer 2017” trwała dwa dni, a jej tematyka była bardzo szeroka i różnorodna. Prelegenci starali się ukazać bezpieczeństwo pasażerów z punktu widzenia producentów pojazdów i dostawców, instytucji oraz organizacji certyfikujących i homologujących, niezależnych ekspertów, a także ze strony użytkowników pojazdów, czyli przewoźników miejskich, międzymiastowych i turystycznych.

 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...