Polacy na podium Mistrzostw Świata UICR

Reprezentacje 17 krajów członkowskich największej i zarazem najstarszej na świecie unii kierowców zawodowych UICR wzięły udział w 29. edycji mistrzostw świata, które odbyły się w Krakowie 25-28 września br.

 Tegoroczny tor nie należał do najłatwiejszych. Żadnemu z zawodników nie udało się bezbłędnie go przejechać, a najlepszy – Nico Vlaar z Holandii na swoim koncie zebrał 188 punktów karnych, zdobywając jednak mistrzostwo świata i złoty medal indywidualnie w kategorii A (solo do 18 t) jak również mistrzostwo świata kierowców zawodowych UICR 2014.

Drugim najważniejszym w tych zawodach tytułem jest mistrzostwo świata w ecodrivingu. Najlepszy w tej edycji okazał się nasz reprezentant Dariusz Serafiński, który po raz pierwszy w historii UICR zdobył ten zaszczytny tytuł i jednocześnie unikalny, złoty medal UICR po raz drugi (pierwszy podczas MŚ 2010 w Austrii).

Podczas mistrzostw ma również miejsce klasyfikacja zespołowa.

Każdy kierowca ma szansę zostać najlepszym w swojej kategorii, jak również tym najlepszym z najlepszych, ale również każda drużyna może zostać najlepszą w konkretnej kategorii, a cały team – w klasyfikacji narodowej.

Bezkonkurencyjna okazała się nasza reprezentacja „młodzików”, którzy nie tylko podzielili między siebie miejsca na podium, ale równocześnie zwyciężyli drużynowo w kat. E.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...