Nasza skupia się na poprawie wizerunku kierowcy zawodowego, promocji zawodu oraz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy wśród kierowców. W statucie wyznaczyliśmy dla naszej organizacji wiele działań, mających na celu integrację środowiska kierowców zawodowych, podnoszenie kwalifikacji, jak również niesienie pomocy.

Jak każda inicjatywa, tak i nasze działania wymagają funduszy. Stosunkowo niska składka członkowska w SKPT (50 zł rocznie) pozwala nam na ponoszenie stałych kosztów prowadzenia organizacji, opłat księgowych i telefonicznych. Dzięki przychylnemu wydawnictwu mamy „swój kąt” przy redakcji „PT” w Niepołomicach, który nie obciąża naszego budżetu.

Chcielibyśmy jednak znacznie zintensyfikować działania tak dla naszych Członków, jak również na zewnątrz naszej organizacji. Owocem intensywnej pracy zarządu i zaprzyjaźnionej prawniczki, p. Małgosi, decyzją Sądu Rejonowego Kraków Śródmieście udało nam się uzyskać status pozarządowej organizacji pożytku publicznego, w skrócie OPP, która, jak wiele już zarejestrowanych w Polsce, może otrzymywać 1% z podatku dochodowego, który każdy pracujący obywatel może przesłać na konto SKPT. Jest szansa, by dzięki dodatkowym funduszom wzmocnić nasze społeczne działania.

Pamiętajcie! Już wkrótce każdy z nas będzie musiał rozliczyć się z fiskusem. Jednak jeśli tylko Wasze wyliczenia wykażą dochód i będziecie musieli zapłacić podatek, przekażcie swój 1% na rzecz naszej wspólnej organizacji.

Dla przypomnienia:

numer KRS 0000310226

numer konta bankowego: 61 2030 0045 1110 0000 0382 6530

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...