Niewidoczne technologie

Wielu zwiedzających wystawy zaczyna od oglądnięcia stoisk producentów samochodów, resztę zostawiając sobie na później. Ponieważ czasu brakuje, ta „reszta” może być pominięta, a jest ciekawsza…

 

Niemal wszystko, co ważne w ciężarówce jest schowane. Dlatego producenci kluczowych komponentów od pewnego czasu budują na wystawy specjalne konstrukcje ułatwiające ludziom oglądanie i ocenę nowych rozwiązań. Tak było m.in. na stoisku Delphi, gdzie ustawiono Technology Trucka. Chodziło tu z jednej strony o pokazanie kilku nowo zaprojektowanych rozwiązań, a z drugiej uzmysłowienie, że duży truck to nie tylko pojazd transportowy, ale i platforma, na której musi pracować i współpracować coraz więcej różnego typu układów. I ta współpraca bywa ważniejsza od szczegółów pojedynczych układów.

Systemów bezpieczeństwa aktywnego w ciężarówkach jest sporo, tak jak ich producentów. Konkurencja toczy się o szczegóły, także o to, jak pogrupować te systemy. Dephi proponuje, w oparciu o nowej generacji czujniki wizyjne i radarowe, bloki z kilku systemów, jak np. LDW albo EAB. Wejdą już za kilka miesięcy.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...