Rok Mercedesa?

Po kilku latach dominacji DAF ustąpił z pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedających się samochodów ciężarowych w Polsce.

 

Zmiana na pozycji lidera nie musi szokować. Mercedes dzięki nowej pełnej gamie samochodów miał dobrą ofertę i… chciał zrobić dobry wynik. 2872 samochody i 18,27% rynku ciężkiego to powód do zadowolenia i satysfakcji. Po kilku latach umiarkowanych wyników i np. czwartego miejsca przed rokiem.

Prawdą jest także, że o ile dotąd DAF wyraźnie wyprzedzał konkurentów, o tyle w 2014 roku konkurencja była bardziej wyrównana. Pięć pierwszych marek miało bardzo zbliżone wyniki, a dwie mniejsze marki od kilku lat przyzwyczaiły nas, że odstają.

DAF z wynikiem gorszym o kilkanaście sztuk samochodów zajął drugie miejsce z 18,1% udziału w rynku, a to pewnie dlatego, że z końcem roku, gdy importerzy dokładają starań o zwiększenie sprzedaży, DAF rejestrował mniej od wszystkich. Trzecie miejsce dostało Volvo z wynikiem gorszym o kilkadziesiąt sztuk i udziałem na poziomie 17,27%. Poza Mercedesem, który zwiększył sprzedaż, wszyscy obniżyli ją, choć akurat Volvo o symboliczne 2%.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...