Pozarządowa organizacja pożytku publicznego

Początek roku, a na pewno ostatnie tygodnie kwietnia to okres składania deklaracji podatkowych i rozliczeń z urzędem skarbowym.

Początki naszej działalności to rok 1999. Koleżeńskie spotkania podczas różnych trakerskich imprez przyczyniły się do powstania Klubu Polskiego Trakera, sympatyków wydawnictwa. Z czasem grupa ta rozrosła się do liczby ponad 1800 członków i na jednym ze spotkań podjęliśmy decyzję o sformalizowaniu naszego klubu. Na specjalnym zebraniu członkowie – założyciele powołali stowarzyszenie, które przyjęło statut z konkretną działalnością organizacji pozarządowej. Po kilku uzupełnieniach do złożonego w sądzie wniosku 13 czerwca 2008 r. zostaliśmy przyjęci w poczet organizacji pozarządowych z numerem KRS 000310226.

Członkowie klubu złożyli swoje deklaracje przystąpienia do stowarzyszenia, a nowi z czasem powiększyli nasze szeregi już prawie do liczby 2400 kierowców, tak czynnych zawodowo, jak i tych, którzy posiadają prawo jazdy z kat. C lub D, ale nie jeżdżą na co dzień.

Z czasem zaczęliśmy starania o uzyskanie specjalnego statusu organizacji pożytku publicznego. Nie jest to prosta sprawa i wymaga od starającego się o ten tytuł intensywnej działalności potwierdzonej odpowiednim materiałem dowodowym. Jednak nasza solidna praca i starania oraz nieoceniona pomoc naszej prawniczki, p. Małgosi Dziduch zaowocowała wpisaniem nas w zeszłym roku do rejestru KRS ze statusem OPP. Dzięki temu my – członkowie, nasze rodziny i sympatycy możemy na nasze konto przekazać 1% z naszych podatków na cele statutowe.

O samej organizacji i jej działaniach znajdziecie więcej na naszej stronie internetowej:www.skpt.eu.

Pamiętajcie! Już wkrótce każdy z nas będzie musiał rozliczyć się z fiskusem. Jednak jeśli tylko Wasze wyliczenia wykażą dochód i będziecie musieli zapłacić podatek, przekażcie swój 1% na rzecz naszej wspólnej organizacji.

Dla przypomnienia:

numer KRS 0000310226

numer konta bankowego: 61 2030 0045 1110 0000 0382 6530

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...