Total na stacjach paliw

Firma Total, piąty co do wielkości koncern energetyczny na świecie, rozpoczął budowę sieci stacji paliw w swoich barwach.

 Charakterystyczne logo Totala znane jest w ponad 130 krajach na świecie, ale w Polsce dotychczas firma ograniczała się jedynie do sprzedaży olejów. Bardziej spostrzegawczym kierowcom, szczególnie tras międzynarodowych, nie uszła uwadze metamorfoza stacji znajdującej się na terenie dawnego PEKAES-u w Słubicach przy ul. Transportowej. W ciągu ostatniego miesiąca starego roku zmieniły się barwy na popielato-niebiesko-czerwone, a w końcu w centralnym miejscu zawisło charakterystyczne logo nowej sieci.

To właśnie tutaj rozpoczęło się budowanie nowej sieci stacji paliw w Polsce. Druga, zasadniczo jednak mniejsza stacja firmy Romgaz działa już w Białym Borze, niestety, tylko w godzinach 6.00-23.00.

 

Crafter wyjedzie z Wrześni 37

To będzie czwarta fabryka samochodów w Polsce. Wystartuje w drugiej połowie 2016 r. w Białężycach koło Wrześni.

 

Błyskawicznie zaczął się proces budowy fabryki pod Wrześnią, tuż obok autostrady A-2. Fabryka to cztery obiekty połączone ze sobą: plac dostaw, spawalnia, montownia samochodów i lakiernia.

Za 800 mln euro zbudowany zostanie jeden z ważniejszych dla komercyjnej części koncernu z Wolfsburga zakładów. Możliwości produkcyjne określa się na 100 tys. samochodów dostawczych Crafter rocznie, jednak nie jest tajemnicą spory zapas, który z czasem może pozwolić na zwiększenie produkcji i jej poszerzenie.

Gdy byliśmy na placu budowy, pracowało tam ok. 2000 osób, ale w przyszłości zakład ma zatrudniać ok. 3000 pracowników.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...