Premiera Caddy 4

Rzadko światowe premiery samochodów odbywają się w Polsce, ale ta akurat nie dziwiła. W ciągu 11 lat w fabryce Volkswagena w Poznaniu wyprodukowano 1,5 mln doskonale przyjmowanego na rynku małego auta dostawczego Caddy.

 

Niektórzy mówią, że nowe Caddy 4. generacji jest podobne do poprzednika. Tak, taki był zamysł firmy. Płyta podłogowa, większość szkieletu i podstawowe wymiary są niemal identyczne. Natomiast VW mocno zmienił wszystko pozostałe, a we współczesnym świecie ta „reszta” bywa ważniejsza.

W czasie premiery Caddy 4, która odbyła się na targach w Poznaniu, prezes firmy Volkswagen Commercial Vehicles Eckhard Scholz podkreślał, że dla VW nowe Caddy to krok do przodu.

Poza wyglądem przedniej części nadwozia, w której poziome linie grilla współtworzą z nowymi reflektorami i nową maską taki wizerunek, który wpisuje się w całą gamę VW, zmieniono kształt tylnej klapy i tylne światła. Jednak największe zmiany dotyczą napędów, bo VW kładzie duży nacisk na ekonomię, w czym nowe silniki wysokoprężne Euro-6 oraz jednostki benzynowe mają mieć znaczący udział.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...