Rząd musi odrzucić 8,5 euro!

O szalenie ważnych problemach dotyczących wynagrodzeń kierowców mówią oni sami, mówią przewoźnicy, a my zapytaliśmy także polityków, posłów z Sejmowej Komisji Infrastruktury.

 

Czy jest szansa na szybką ustawę zmieniającą zasady wynagradzania kierowców?

 

Andrzej Adamczyk

Szansa jest na pewno. Wszystko zależy od woli większości parlamentarnej. Jeśli jest wola klubów i pozytywna decyzja rządu, która determinuje zgodę klubów, zostaje złożony projekt do laski marszałkowskiej po ok. trzech tygodniach prac. Potem trafia wprost do komisji, drugie czytanie i głosowanie w Sejmie. Trzy miesiące są potrzebne. Zmiany prawa dokonywano już nawet krócej.

To jest w rękach koalicji. Ustawa musiałaby być opatrzona uzasadnieniem skutków finansowych.

 

Leszek Aleksandrzak

Jeśli nie rozwiążemy problemu, wejdzie stawka minimalna obowiązujaca na Zachodzie i jeśli dodatkowo firmy przegrają procesy w sprawie ryczałtów noclegowych, to, moim zdaniem, 80% firm transportowych będzie zagrożonych upadkiem.To by spowodowało olbrzymią wyrwę budżetową i tragedię dla państwa. Taka utrata miejsc pracy byłaby długotrwała, bo wejście na rynek przewozowy to kwestia trudna. Nasze firmy weszły i są dobre, są konkurencyjne. Jeśli jednak teraz wypadną z rynku, bardzo długo na niego nie wrócą. To jest kilkaset tysięcy miejsc pracy. To są braki w budżecie państwa.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...