Volvo FH i BP Kąty Wrocławskie

W 22. edycji konkursu na „Ciężarówkę Roku w Polsce” wygrało Volvo FH. Rywalizacja była trudna, bo na rynku pojawiły się równocześnie lub później inne nowe samochody.

 

Nowa generacja Volvo FH pokazana została światu we wrześniu 2012 r., a na rynek praktycznie wkroczyła w roku następnym. Okazuje się, że w przypadku polskiego rynku właśnie rok 2014 był bardzo udany dla FH. Polscy przewoźnicy kupili ponad 2500 tych pojazdów. Rywalizując głównie z kuzynem z grupy, czyli Renault „T” oraz DAF-em XF, Volvo FH wygrało, zdobywając ponad 500 spośród 900 głosów nadesłanych pocztą lub przez Internet.

 

files/polski-traker/2015/04/pt-2015-04-Konkurs-02.jpg

W naszym równoległym konkursie, nad który tradycyjnie patronat objęła Polska Izba Paliw Płynnych, wybieraliście najlepszą, Waszym zdaniem, stację. Niestety, część głosów nie mogła być wzięta pod uwagę, bo najprawdopodobniej „z rozpędu” typowaliście placówki, które już wygrywały w ubiegłych latach, zapominając, że tytuł ten przyznawany jest dożywotnio.

Niemniej, po podliczeniu głosów, Stacją Roku 2015 została placówka BP w Kątach Wrocławskich (przy autostradzie A-4), wyprzedzając stację Shell w Boczowie (A-2) i Orlen/Rolmet w miejscowości Górno (DK 74).

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...