Renault Premium – Michał Jędruszek

I tak na warsztat trafiła ciężarowa wywrotka Premium 385 z roku 1997. Jak sam przyznaje, „Renówkę” udało mu się kupić w 2010 r. po przystępnej cenie, niemniej była w opłakanym stanie, stąd koniecznością była jej renowacja.

 

Wspólnie z żoną zastanawiał się nad wyborem motywu, ale ich pomysły cały czas krążyły wokół motywów skandynawskich – woda, góry, wilki. Ale by ciężarówka miała jakiś element podkreślający ich własność, zdecydowali się dodatkowo na namalowanie podobizny córki Zuzanny na międzyosiówce.

Całość wyłożył jasnoniebieską skórą, o którą trzeba szczególnie dbać, zwłaszcza gdy samochodem jeździ po węgiel do kopalń. Ale to właśnie kolor niebieski jest dominujący zarówno na zewnątrz, jak i w środku, a oprócz niego z przodu przeważa kolor biały, natomiast pomarańczowy jest po bokach. Dodatkowo samochód został „orurowany” stalowymi elementami malowanymi proszkowo oraz wyposażony w „koguty” i światła halogenowe na dachu, które nie tylko spełniają funkcję dekoracyjną, ale i przydają się w codziennej eksploatacji wozu.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...