Autonomiczny Freightliner Inspiration!

Zaledwie przed rokiem Daimler pokazał pod Magdeburgiem, ale na zamkniętej autostradzie, swój projekt studyjny o nazwie Super Truck, czyli ciężarówkę potrafiącą jechać bez kierowcy.

 

Teraz Daimler korzystając z uprzywilejowanej pozycji, jaką ma jako największy globalny producent samochodów ciężarowych, wykonał drugi, mocniejszy krok. Wprowadził oficjalnie do ruchu drogowego w stanie Nevada dwa samochody Freightliner prowadzone przez Highway Pilota, bardzo podobnego do urządzenia, które w Magdeburgu kierowało Actrosem.

Te Freightlinery oparte są na seryjnie produkowanych i sprzedawanych w dużych ilościach nowych ciągnikach Cascadia Evolution. To obecnie najpopularniejszy truck Ameryki, który pozwolił Freightlinerowi zdobyć ponad 41% udziałów w rynku.

Oczywiście Inspiration Truck ma zmieniony wygląd przedniej części, w szczególności: inny zderzak, oświetlenie i wlot powietrza do chłodnic. Jednak poza bardzie atrakcyjną stylistyką liczy się tu automatyczny pilot, który prowadzi samochód w oparciu o te same reguły, co pilot prowadzący Actrosa.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...