Postulaty przewoźników

15 lipca 2015 roku w siedzibie ZMPD odbyło się posiedzenie Forum Transportu Drogowego, skupiającego przedstawicieli wszystkich organizacji działających na rzecz środowiska transportu drogowego.

 

W czasie spotkania sygnatariusze przedstawili zaproszonemu do rozmów nowemu sekretarzowi stanu w randze ministra Pawłowi Olszewskiemu, 18 postulatów zgłoszonych już w lutym br., jednakże do dnia posiedzenia nierozwiązanych, bardzo ograniczających obecną działalność i jakikolwiek rozwój polskich firm transportowych.

Przewodniczący i prezesi poszczególnych organizacji starali się wyjaśnić dogłębnie kolejne problemy nowemu ministrowi jednak podczas spotkania nie padły żadne rozwiązania pomimo przesłania tematów do ministra przed forum. Do podjęcia odpowiednich decyzji, minister Olszewski postanowił z uwagi na termin odpowiedzi Niemców w sprawie MiLog (26.07 br.) i konieczność zaangażowania m.in. ITD w realizację postulatów, spotkać się z sygnatariuszami ponownie przed 20.08 br. Czy to tylko gra na zwłokę czy rzeczywista chęć pomocy? Czy uda się załatwić choć część wyżej wymienionych spraw przed nadchodzącymi wyborami do parlamentu? Wkrótce się dowiemy.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...