I zabawa, i szkolenie…

Mimo że tegoroczna, była już 6. edycją Mistrzostw Bezpiecznej i Ekonomicznej jazdy o puchar prezesa DB Schenker, to po raz pierwszy przy tej okazji został zorganizowany panel warsztatowy poprzedzony konferencją dla przewoźników.

 

Tym razem warsztaty odbywały się w trzech panelach: „Jak wesprzeć przewoźników w pozyskiwaniu i utrzymywaniu kierowców – jak zarządzać talentami?”, „Harmonogram RWO (pojazdów wenątrzoddziałowych – przyp. red.)” i „Współdziałalność w perspektywie stabilizacji, bezpieczeństwa i rozwoju”.

Najwięcej emocji wzbudził pierwszy temat, gdyż problem z brakiem kierowców w naszym kraju jest coraz bardziej odczuwalny. Jak podkreślano na spotkaniu, brak jest specjalistycznych ośrodków szkoleniowych, znaczna liczba kierowców zatrudniła się u przewoźników zagranicznych, a i sam dostęp do zawodu jest relatywnie drogi. Stąd konieczność wypracowania pomysłów, metod i narzędzi, które pozwolą z jednej strony na zatrzymanie w firmie najlepszych pracowników, a z drugiej na przyciągnięcie tych, którzy szukają stabilnego zatrudnienia.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...