60-lecie zakładów MAN

MAN świętował 60. rocznicę zakładów w Monachium organizując piknik rodzinny, na który zaproszeni byli pracownicy ze swoimi rodzinami. Organizatorzy ocenili liczbę gości na ponad 30 000.

 

Urodziny MAN-a uświetniła parada historycznych pojazdów ciężarowych – wielka atrakcja dla miłośników ciężarówek i fanów oldtimerów. Najstarszy z nich pochodzi z 1957 roku. Jest to wywrotka MAN 620 L1 z potężnym wówczas silnikiem o mocy 120 KM i pojemności 8,3 litra. Wspomnienia klimatu towarzyszącego dawniej kierowcom na dalekich trasach przywołuje ciężarówka MAN 415 F z 1968 roku, zwana „Pausbacke”, z silnikiem o mocy 115 KM. Imponujący jest także pochodzący z 1960 roku ciągnik siodłowy MAN 750 o mocy 145 KM z silosem cementowym.

Ciężarówki i autobusy MAN budowane są już od 100 lat. W pierwszym okresie powstawały one wyłącznie w Norymberdze. W drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku kierownictwo przedsiębiorstwa rozpoczęło poszukiwania lokalizacji dla zakładu alternatywnego. Ostatecznie wybrano teren dawnych zakładów silników lotniczych BMW w Monachium-Allach.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...