Star 25 „Babcia”

To strażacka wersja pojazdu z roku 1971, którego właścicielem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Komprachcicach, w województwie opolskim.

 

Samochód ma silnik benzynowy S474 o mocy 77 kW, 105 KM i pojemności 4196 ccm. Skrzynia biegów z pięcioma przełożeniami (plus wsteczny) jest niezsynchronizowana. Wnętrze pojazdu zachowane jest niemal wiernie. 6-osobowy przedział bojowy wyłożony jest klasyczną sklejką i drewnem, a jego rekonstrukcja miała miejsce w roku 2012. Wymieniono wówczas wszystkie deski i okucia, a przy ponownym montażu elementów szczególną uwagę zwracano na dobór kolorów, tak by zachować jego oryginalny wygląd. Jeśli chodzi o kabinę, to właściwie nie wymagała ona większych nakładów pracy. Deska rozdzielcza nie była wymieniana, podobnie jak i tapicerka, a na ścianach dalej naklejone są tabliczki informujące o zawartości schowków.

Jeśli chodzi o instalację elektryczną Stara, to, niestety, nie wszystko udało się w pełni odwzorować i tak np. przewody wysokiego napięcia nie są owinięte bawełnianą taśmą, gdyż zastąpiły ją poliwinit i guma

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...