Drodzy Czytelnicy

Niedawno mogło się wydawać, że miejsca, do których kierowcy niemal codziennie muszą obowiązkowo przyjeżdżać, czyli stacje benzynowe, zmierzają w dziwnym kierunku. Bo większość starała się urządzać jak największe sklepy oraz bary. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna możliwa filozofia prowadzenia biznesu stacyjnego. Czasem potrzebny jest sklep albo knajpa, ale zwykle kierowca chce szybko, wygodnie i tanio zatankować – mówią szefowie jednej z najmłodszych sieci stacji. Inne podejście, zobaczymy, czy rozwój tej sieci potwierdzi takie zmiany w zwyczajach kierowców. A co z naszym stosunkiem do tankowania z automatów? Do tej pory nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem. Ale poczekajmy…

W naszym teście poznacie samochód, który nie jest liderem rankingów sprzedaży, ale widujemy go codziennie na trasach. Ma kilka odmienności, a przynajmniej ze dwie stawiają go przed konkurentami. Okazuje się zresztą, że wyniki testu kwestionują umiarkowane wyniki handlowe Stralisa. Warto sprawdzić!

Po przerwie, licząc od momentu wprowadzenia pojazdów Euro-6, zaczynają się pojawiać nowe rozwiązania i komponenty. Mercedes zaskoczył nową wersją silnika, który był podstawowym napędem dla Actrosa. Zmiany wyraźnie poprawiły osiągi, a nadeszły szybciej, niż można się było spodziewać!

Na podobnej zasadzie Renault Trucks dopracowało gamę samochodów terenowych, ongiś pokazaną w wersji Euro-6, ale teraz już C i K to niemal pełna oferta do różnych zastosowań budowlanych i komunalnych. W tym samym czasie Francuzi przeprowadzili swój konkurs Optifuel, także demonstrujący dojrzałość i ekonomię gamy drogowej.

Całkiem prosto wygląda na tym tle pomysł informatyków Michelina, by pomiary opon były zapisywane automatycznie i sprytnie przechowywane, co daje możliwość lepszego zarządzania wcale nietanim ogumieniem ciężarówek.

To tylko część tematów, bo piszemy również o sporcie, o historii samochodów i np. o tuningu. Zapraszam do lektury.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...