Drodzy Czytelnicy

Z początkiem roku odbywa się podsumowanie i ocena wyników pracy w wielu firmach. Patrząc na nasz transport przez taki pryzmat, można powiedzieć, że rok 2012 nie był zły. Sprzedaż ciężarówek była na podobnym poziomie jak wcześniej, czyli całkiem wysokim. Jeśli ktoś lubi porównania z Zachodem, to w wielu krajach spadki były 30-, 40-procentowe…

Importerzy podsumowują rok miniony i planują ostrożnie bieżący. Kluczowe będzie, czy uda się dojechać do jesieni albo i do grudnia w 90 procentach sprzedając pojazdy Euro-5, na co liczy większość, czy też może wydarzy się coś, co zaburzy takie podejście i już wcześniej nastąpi wymiana i przeskok do Euro-6. Na dziś wszystko wskazuje, że, choć niechętnie, przewoźnicy będą brali tańsze Euro-5, choć za uchem będą mieli straty, jakie to może powodować przy częstym korzystaniu z europejskich autostrad.

Gorącym tematem nie tylko w Polsce jest rozpoczęta integracja Volvo z Renault. Musiała kiedyś nadejść, ale mimo ogłoszenia zmian niewielu wyobraża sobie, jak się ona skończy, szczególnie w Polsce, będącym właściwie jedynym krajem, który ma mieć osobne sieci tych marek. A może nie do końca osobne?

Mimo tzw. trudnych czasów nie brakuje premier, które pokazujemy także i my: nowy Mercedes Arocs to zupełnie świeży produkt, a Iveco Stralis Hi-Way nadjeżdża wreszcie do Polski.

Czy da się pominąć słynne 300 miliardów zł z Brukseli? Większość uważa, że one się nam po prostu należą, ale sprawa polega na tym, na co i jak je wydamy. Trochę nauczeni niezrealizowanym programem autostradowym i wszelkimi przekrętami przy ich budowie możemy się obawiać, że kolejne obietnice wykorzystania części tych miliardów na drogi mogą się znów nie udać. Cóż, dobrze, że chociaż jest szansa na dalszą poprawę połączeń między regionami Polski.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...