Zabudowy nie tylko alpejskie

13. edycja wystawy pojazdów użytkowych i zabudów oraz wyposażenia Solutrans udała się lepiej niż poprzednie. Była większa, więcej było wystawców, także z zagranicy. W sumie zajęli oni ok. 75 tys. m2.

 

Ponieważ początki tego salonu związane są z Francuską Federacją Producentów zabudów i przyczep, nie dziwi, że i teraz większość wystawców pochodzi z tego segmentu. Jednak kilka marek: Mercedes, MAN, Iveco, Scania i DAF wykorzystało największą aktualnie we Francji wystawę pojazdów komercyjnych do okazałego zademonstrowania swoich produktów.

Najwięcej miejsca zajęły naczepy i przyczepy, wystawione przez francuskich oraz zagranicznych producentów. Potężne stoiska mieli Schmitz Cargobull i Krone, ale i Fruehauf, gdzie szukaliśmy śladów niedawnych przeobrażeń własnościowych. I faktycznie, znaleźliśmy je w postaci dwóch nowych premierowych pojazdów. OptiMum to znany dobrze half-pipe o masie 4690 kg wykonany z nowego aluminium Endur-Al. Również druga naczepa, mieszanka stali i aluminium, ma bardzo korzystną masę.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...