Arocs – trzeci element Mercedesa

Nie wiemy, czy trzeci z nowej gamy Mercedesów nazywa się Arocs dlatego, że na A zaczyna się imię szefa Daimlera Andreasa Renschlera?

Zdaniem A. Renschlera widoczne są już pierwsze owoce globalnej strategii Daimlera, w ramach której Mercedes-Benz pokazuje właśnie trzeci model z grupy pojazdów zaprojektowanych w oparciu o platformę ciężkich ciężarówek. Najpierw był Actros, który okazał się bardziej ekonomicznym pojazdem od poprzednika i jest chętnie kupowany w Europie, także w wersji Euro-6. Wprawdzie tylko w Niemczech aż 75% przewoźników wybiera Actrosa Euro-6, ale w Europie średnio co trzeci (spośród 15 tysięcy) nowy Mercedes Actros ma emisję Euro-6.

Drugim krokiem Daimlera był nowy Antos otwierający nowy segment rynku, a teraz nadchodzi nowy budowlany Arocs. Honor przedstawienia nowego modelu przypadł nowo mianowanemu szefowi Mercedes-Benz Trucks Stefanowi Buchnerowi, którego komplementowano nawet jako „ojca sukcesu globalnej polityki Daimlera”, gdyż kierował kilka lat działem Global Powertrain, czyli układami napędowymi, które są kluczowym elementem każdej ciężarówki.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...