Szanowni Czytelnicy

Obchody Dnia Kierowcy? Niewielu o tym słyszało i wcale nie chodzi o fetowanie czegokolwiek, ale o podkreślenie znaczenia tej grupy zawodowej. To właściwie najliczniejszy zawód w Polsce, a świadomość jego problemów jest i w społeczeństwie, i we władzach znikoma! Jest zatem zadanie, także i dla nas, by ten stan rzeczy zmienić przed następnym Dniem, za rok.

Czy nasza branża transportu międzynarodowego ma się dobrze? Eksperci twierdzą, że etap rozwoju ma już za sobą, a przewoźnicy nadal kupują nowe samochody. Jak to oceniać? Czy jako spryt przedsiębiorców, którzy wolą być w ciężkich czasach lepiej wyposażeni w tabor, czy optymizm nie do końca powiązany z faktami rynkowymi? Na pewno, niezależnie od odpowiedzi, trzeba demonstrować i walczyć w obronie polskiego transportu, zwalczanemu przez coraz więcej krajów starej Unii. Trzeba ten temat wrzucać przy każdej europejskiej okazji!

Tym razem nie znajdziecie typowego testu drogowego, a za to pokazujemy, że eksploatacja ciężarówki zaczyna się od zużycia oleju napędowego, ale na nim koszty się nie kończą. Może to chwilowe, bo spadek cen paliw jest okresowy, ale przy decyzjach zakupowych warto starannie przyglądać się i innym kosztom.

Kolejne marki dopieszczają swoje znane gamy modeli, DAF bardziej w segmencie dystrybucyjnym, a Mercedes w budowlance. I tak już pewnie będzie, że producenci, niezmuszani do wprowadzania wersji Euro-ileś, sami będą w dowolnym momencie pokazywali ulepszenia i rozwinięcia dotychczasowych modeli.

Dotyczy to także furgonetek, bo najnowsze Daily i Sprinter wizualnie nie się zmieniły, ale oferują użytkownikom lepszą eksploatację.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...