Gala Muzyki Country w Krakowie

Najważniejszym wydarzeniem w świecie muzyki country tuż po Pikniku w Mrągowie jest Gala Muzyki Country, czyli uroczysty koncert najlepszych polskich wykonawców tego gatunku muzyki.

Plebiscyt ten odbywa się w trzech etapach: 1. zgłaszanie kandydatur, 2. głosowanie na nominacje i 3. głosowanie na laureatów. Tegoroczny plebiscyt, wzorem lat ubiegłych, rozpoczął się w pierwszy poniedziałek roku 2013 i 28 stycznia zakończono zgłaszanie kandydatur.

Efektem 2. etapu będzie ogłoszenie nominacji w plebiscycie, które nastąpi 4 marca br. i aż do 25.03 potrwa głosowanie na laureatów.

„Dyliżanse”, bo tak nazywają się te countrowe „Oscary” w Polsce, zostaną wręczone tym najlepszym, których tak nominowani, jak i wszyscy biorący udział w głosowaniu poznają dopiero podczas Gali. 

Gorąco zachęcam wszystkich sympatyków tego gatunku muzyki oraz fanów poszczególnych wykonawców, których przecież dobrze znacie z naszych wydawnictw muzycznych, np. albumu „Na dobrą drogę”, lub z „Trakerskich Spotkań w Krakowie” – do oddania głosów na internetowych stronach organizatorów konkursu: dwutygodnika „Dyliżans”, portalu www.Saloon.pl lub Fundacji Country –  www.country.org.pl. Można również wykorzystać do tego celu link www.saloon.pl

Ogłoszenie tegorocznych laureatów nastąpi tym razem w sobotę, 27 kwietnia br., w Krakowie, w sali koncertowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...