Viva-Trans, Pyskowice

Autoryzowana stacja serwisowa firmy Viva-Trans oferuje kompleksową obsługę i naprawy samochodów użytkowych marki Mercedes-Benz oraz innych marek.

Diagnostyka samochodów ciężarowych staje się coraz trudniejsza. Układy zasilania silników są coraz bardziej skomplikowane, osiągają coraz wyższe parametry, a niektóre z nich potrafią automatycznie zwiększyć moment obrotowy, gdy skrzynia biegów pracuje na ostatnim przełożeniu. Komputerowa diagnostyka nie jest wystarczająca. Komputer pokazuje, że wszystko jest OK, tymczasem np. układ napędowy (silnik) nie osiąga pełnej mocy, dymi albo dużo pali. Pojazdy z trudnymi przypadkami awarii zwykle były odsyłane do niemieckich serwisów dysponujących hamowniami, obecnie są diagnozowane na miejscu. Śląska firma należy do jednej z dwóch w Polsce dysponujących profesjonalną hamownią.
Krzysztof Szydło, certyfikowany diagnosta, twierdzi, że 90% wszystkich jego interwencji, polegających na przebadaniu ciągników siodłowych na hamowni i jego regulacji (naprawie), spowodowało, że ich zużycie paliwa zmalało średnio 1-1,5 l/100 km.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...