Amarok dostał V-6!

Podstawową nowością jest silnik V6 o pojemności 3 litrów. VW nie zamierza ukrywać, że wywodzi się on ze stajni volkswagenowskiej, ale przez dwa lata stosowany był w cięższych modelach Audi.

 

Zależnie odo mocy Amarok ma dostępne 3 sposoby przeniesienia napędu. Może to być klasyczny napęd na tylną oś, dla słabszych wersji albo napęd 4Motion względnie napęd na tylną oś, ale z załączaniem przedniej osi, a nawet stały napęd na 4 koła. Wszystkie warianty dysponują elektryczną blokadą dyferencjału (EDS), dzięki którego siła napędowa przenosi się na koło o najlepszej trakcji. Oprócz tego VW proponuje opcjonalnie mechaniczną blokadę tylnej osi.

Inne zmiany? Nowy zderzak przedni, nowe elementy chromowe na grillu, a w środku nowy kokpit nowa kierownica i nowe fotele.

Szoku jednak nie przeżyjemy, jeśli idzie o kwestie wizualne to raczej kosmetyka.

Przez nowy silnik pojazd jest o 80 kg cięższy, ale ponieważ podniesiono jednocześnie DMC do 3080 kg, ostateczna ładowność nadal jest rekordowa i w zależności od wersji ponad 1000 kg. Nie zmieniła się także ładownia o rekordowej powierzchni 2,52 m2.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...