Autostrada Polska

Od 22 lat w Kielcach odbywają się Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada i jest to największa tego typu impreza w naszym regionie.

 

Nie tylko udział ministrów i posłów, ale liczba wystawców, tym razem 471, ok. 30 tys. m2 powierzchni zajęte przez firmy, ale i 12 konferencji świadczą o sile targów. Bo nie jest to tylko pokaz samych maszyn budowlanych, lecz również bogata oferta urządzeń niezbędnych dla infrastruktury, dla transportu i dla zarządzania transportem oraz komunikacją. Targi zmieniają się wraz z sytuacją całego drogownictwa, po roku 2011 nastąpiło osłabienie jego rozwoju, ale teraz wydaje się znów rosnąć wraz z nowym programem budowy dróg. Jak stwierdzono w czasie otwarcia, nastroje targowe zwykle wyprzedzają sytuację na rynku, więc „Autostrada” może być dobrym prognostykiem dla branży.

A o przyszłości tej branży mówił, otwierając targi, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk: że potrzebna jest odbudowa relacji między zamawiającymi budowy a wykonawcami i dodawał, że jego resort ma nadzieję na „optymalizację kosztów inwestycji drogowych”.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...