W Krzyżowej o transporcie

Kolejny piknik-konferencja Polskiej Unii Transportu odbyła się w Krzyżowej i impreza wyraźnie przebiegała w cieniu przygotowań do wejścia w życie przepisów francuskiego Loi Macron.

 

Niemniej wykłady i prezentacje, które ściągnęły do Krzyżowej liczne grono przewoźników, dotyczyły także innych dziedzin, zawsze jednak powiązanych z transportem.

Zaczęło się od „starej” sprawy noclegów w kabinie, a właściwie sposobu dokumentowania ryczałtu za takie nocowanie. Przedstawicielka „Translawyers” informowała zebranych o jednolitym orzecznictwie sądów w tej sprawie, jakkolwiek w niektórych regionach sądy działają szybciej niż w innych. Nadal wielu przewoźników nie zna zasad właściwego postępowania w sprawie ryczałtów, niektórzy myślą, że wystarczy wpisać coś do regulaminu, tymczasem ważne jest kiedy i jak ten regulamin zmieniono. Bywa i tak, że firma wpisuje kilka euro za nocleg, ale to jest pociągnięcie ryzykowne. Prawnicy wyjaśniali też, by przewoźnicy dostarczali sądom dokumentację, gdyż w razie jej braku działa to na korzyść pozywającego.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...