Polak wicemistrzem

Tylko 150 ml paliwa w spalaniu na 100 km przesądziło o zwycięstwie Litwina nad naszym reprezentantem, mistrzem Polski Piotrem Krahelem w konkursie Volvo „The Drivers’ Fuel Challenge”.

Na starcie stanęło 15 zawodników z pięciu krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Polski i Ukrainy. Jak się okazało, najlepszym ze swojej grupy został Piotr, automatycznie zapewniając sobie miejsce na podium rozgrywanego w tym dniu finału, jak również udział w finale globalnym we wrześniu br. w Göteborgu. W grupie drugiej najlepszy okazał się Łotysz – Andrejs Sefers, a w trzeciej Litwin – Mindaugas Tumas. Drugi nasz reprezentant Rafał miał wynik 23,000 l i był to drugi wynik w eliminacjach, zaraz po Piotrku (22,188 l). Gdyby nie fakt, że jechał w tej samej grupie, co Piotr, a tylko najlepszy wynik w grupie dawał możliwość finału, mielibyśmy dwóch Polaków w superfinale, w którym główną nagrodą był samochód osobowy Volvo V40. Najlepszym kierowcą Finału Baltic Sea Marker „The Drivers’ Fuel Challenge 2016” został Litwin, tuż przed naszym reprezentantem i Łotyszem.