Rozmowa z Pawłem Bączkowskim

Dla „Polskiego Trakera” z Pawłem Bączkowskim o jego pracy artystycznej, scenicznej, pedagogicznej, jurorskiej, studyjnej, a ostatnio redakcyjnej rozmawia Marta Łuczkowska, red. naczelna portalu Świat Kultury Poznań.

 

W kwietniu rozpoczął Pan prowadzenie audycji z muzyką country pt. „Planeta Country”, której można słuchać na falach Radia Merkury Poznań i on-line. Jak do tego doszło?

– W moich dokumentach leży wiele projektów, wśród których był także projekt audycji z muzyką country. Było hasło, więc wysłałem. Projekt został zaakceptowany, rozgłośnia zaufała, dała zielone światło i poszło.

Słucham od pierwszej audycji i powiem szczerze, że imponujące. Także fanpage na facebooku „Planeta Country” pęka od zachwytów. Z tego, co widzę, ma Pan wielkie wsparcie od swoich fanów, którzy słuchają Pana nie tylko na falach, ale także on-line.

– Mogę tylko podziękować za szansę, którą dano muzyce country i mojej osobie. A publiczność? Cóż... zawsze mówiłem, że jest najważniejsza. Wsłuchuję się w publiczność, a ona odwdzięcza mi się tym samym. Idea radia obywatelskiego, w którym słucha się ludzi, jest mi bardzo bliska.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...