Aktywnosć fizyczna to bezpieczniejsze drogi

Według danych Centralnego Instytutu Ochrony Pracy bezpośrednią przyczyną prawie 1/4 najcięższych wypadków drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych jest zmęczenie i zły stan psychofizyczny kierowców.

Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że do roku 2020 wypadki drogowe staną się najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci. Jak więc uchronić kierowców i nas wszystkich przed miażdżącą liczbą wypadków na drogach?

Odpowiedź jest prosta – pomagając im w walce ze zmęczeniem i złą kondycją. Ich praca bowiem do lekkich nie należy, a godziny spędzone w jednej pozycji odbijają się na ich zdrowiu. Z odsieczą ruszyła wrocławska Fundacja Truckers Life, która od 2013 roku buduje sieć siłowni dla kierowców umożliwiających aktywność fizyczną w trasie. Parki treningowe zlokalizowane przy największych trasach i parkingach dla samochodów ciężarowych pomagają rozruszać zastałe podczas jazdy mięśnie, kości i stawy, poprawiają koncentrację oraz wydolność serca i płuc. Dziś sieć siłowni Truckers Life liczy ponad 50 parków treningowych zlokalizowanych w Polsce i Niemczech.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...