DAF „VADER” – Tom-Tech

DAF rocznik 2016 z gdańskiej firmy Tom-Tech jako ostatni ciągnik przed zlotem został poddany tuningowi. Niemniej chyba mało kto przypuszczał, że na tyle udanie, by zostać zwycięzcą tegorocznego Master Trucka.

Ciągnik pojawił się w firmie w styczniu br., raptem na kilka dni, gdyż zanim wyruszył w swą pierwsza trasę trafił do warsztatu lakierniczego. Jeśli chodzi o wybór motywu, to szef firmy Tomasz Majka postawił na klasykę gatunku filmowego, dzieło George’a Lucasa „Gwiezdne wojny”. Jak twierdzi bowiem, ten film jest bardzo lubiany przez widzów bardzo młodych, tych starszych, a nawet już bardziej leciwych, bo każdy może w nim znaleźć przesłanie dla siebie. I taki też miał być samochód. Uniwersalny, ale dopracowany pod każdym względem zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Gdy już ciągnik miał gotową grafikę, przyszedł czas na jego dalsze upiększanie. Pojawiły się więc m.in. rury Kelsa. Zabudowę ramy wykonano z blachy aluminiowej, która następnie została wymalowana. Na dachu zamontowano również sygnały ciśnieniowe.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...