Testy autonomicznego Volvo FMX

Przez najbliższe półtora roku w kopalni Boliden w Kristinebergu (Szwecja) testowane będą w regularnej eksploatacji autonomiczne samochody ciężarowe Volvo FMX. Celem testów jest sprawdzenie, jak ta technologia może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i wydajności transportu realizowanego w trudnych warunkach na ograniczonym geograficznie obszarze.

Projekt badawczy, którego częścią jest pojazd, dowodzi, że kierowane automatycznie samochody ciężarowe mogą wydatnie zwiększyć efektywność i wydajność transportu. Zwłaszcza w kopalniach, portach oraz innych ograniczonych geograficznie i dobrze kontrolowanych środowiskach, w których znaczna część zadań transportowych ma charakter powtarzalny.

Obecnie nadszedł czas na sprawdzenie tej technologii w rzeczywistych warunkach. Poligonem doświadczalnym stała się kopalnia Boliden. To właśnie tam tej jesieni pierwsze autonomiczne Volvo FMX wchodzi do regularnej eksploatacji. W ciągu następnego roku zostaną wdrożone do testów jeszcze trzy takie samochody ciężarowe.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...