Kierowca ADR

Tym razem Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa ADR zorganizowana w Opolu w zdecydowanej części dotyczyła roli kierowcy w bezpiecznym transporcie towarów niebezpiecznych.

 

Na konferencji poruszono tematy związane z: kontrolami transportów ADR prowadzonymi przez policję i ITD, zmianami w zbliżającej się Umowie ADR 2017, wymaganiami i warunkami pracy, jakie stawiają przed kierowcą firmy transportowe, odpowiedzialnością kierowcy za niebezpieczny transport i utratę ładunku w dobie zamachów terrorystycznych, dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi transportu ADR w wybranych krajach UE oraz problemem szkolenia kierowców zawodowych.

Był też blok praktyczny, czyli pokaz na płycie poślizgowej (użycie/wyłączenie systemów w pojeździe ciężarowym) ABS i EBS, ESP i retardera oraz przejazd ciężarówką – platforma z DPPL-ami (zamocowanie, zachowanie się ładunku przy ruszaniu i hamowaniu, jazda po łuku). Była również okazja, by sprawdzić skuteczność posiadanego zabezpieczenia ochronnego przez kierowcę w miejscu awarii poprzez porównanie go z wyposażeniem, jakim dysponują ratownicy.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...