„Chcemy Country”

5 listopada 2016 r. – ta data pozostanie w pamięci dzięki zorganizowaniu w sali koncertowej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury Gminy Duszniki konkursu piosenki country połączonego z koncertem.

Przegląd piosenki połączył pokolenia. Mieliśmy okazję usłyszeć młodych, utalentowanych wokalistów z całej Polski, stawiających na scenie pierwsze kroki, oraz przekonać się, jak można wpleść country w piosenki patriotyczne. Panie z zespołu ludowego Podrzewianki, namówione przez Pawła Bączkowskiego, udowodniły, że country jest dla wszystkich i nie ma tu żadnych granic. W tej muzyce jest równowaga, szczere emocje pozwalające śpiewać prosto o głębokich sprawach, bez sięgania po wymyślne metafory. Jest w niej miejsce na wszystkie uczucia, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Na scenie zaprezentowano różnorodność wokalną i stylową, ciekawe interpretacje znanych amerykańskich standardów z polskimi tekstami Pawła Bączkowskiego, jak też polskie piosenki z repertuaru Urszuli Sipińskiej, Krystyny Giżowskiej, zaaranżowane na styl country.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...