Drodzy Czytelnicy

Do tego tematu było już wiele podejść. Chodzi o parkowanie. Ponieważ miejsc do zatrzymania samochodu ciężarowego na noc lub choćby na przerwę jest w Europie mało, pojawiają się pomysły przynajmniej lepszego wykorzystania tych istniejących parkingów. To też się przyda, przeczytacie o nowym pomyśle w wywiadzie. A jednak  na pewno poszczególne państwa, zamiast myśleć o pod noszeniu opłat za jazdę autostradami i ekspresówkami, powinny więcej myśleć o nowych parkingach. Niektóre mogą być państwowe, inne komercyjne, ale na pewno trzeba je budować!

Inny temat z dziedziny organizacji transportu, który był komentowany szeroko tej wiosny, to monitoring przewozów ładunków wrażliwych. Teoretycznie chodzi o VAT, o przekręty, ale w sumie spada to na bogu ducha winnych ludzi pracujących w transporcie. Bo niezależnie od kwestii finansowych, te zaostrzone kontrole wymagają rejestrowania przewozów, czyli ktoś się tym fizycznie musi zajmować. Dlaczego nie służby kontrolne państwa? Dla branży to jest utrudnienie, choć każdy wie, że skala przekrętów podatkowych w kraju sięga Himalajów…

Czytaliście gdzieś coś o paletach? To taki niepozorny, niezaawansowany technologicznie dodatek transportowy, który powoduje na co dzień mnóstwo problemów i napięć, o którym mało się mówi i pisze. Zobaczycie, jak widzi to doświadczony kierowca, nasz współpracownik. „Obrót paletami” nie sugeruje kwestii handlowania paletami, to inny temat, tylko codzienne problemy z obsługą, wymianą obliczaniem palet przy załadunku.

Kontynuujemy również temat rankingu firm. Tym razem podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę w czasie rozmowy z potencjalnym pracodawcą i o jakie konkretne kwestie go zapytać, by potem nie być rozczarowany formą współpracy. Jak zapewne pamiętacie, od marca nie ma już Służby Celnej, a w jej miejsce powołano Krajową Administrację Skarbową. Są już pewne istotne zmiany. Od kwietnia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej nabyli uprawnienia do nakładania grzywien na kierowców w drodze mandatu karnego.

Teraz z innej strony: po zimie przemysł budzi się i pokazuje stopniowo różne nowe rozwiązania i wynalazki. Zobaczycie np. co wracająca do formy sprzed lat włoska  branża transportu drogowego zobaczyła w Weronie, ale i nowe produkty, które zgromadził na swoim terenie MAN z partnerami.

Piszemy też o konkursie kierowców w Poznaniu oraz dzielimy się wrażeniami z naszego pobytu na Stacji Roku w Boczowie.

Zapraszam do przeczytania trochę innego wydania „Polskiego Trakera”

 

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...