Planowanie trasy

Planowanie jazdy to wyznaczanie trasy przejazdu w ramach posiadanego czasu jazdy i pracy oraz w zależności od innych ograniczeń związanych z czynnikami, na które kierowca nie ma wpływu lub obowiązkami na niego narzuconymi.

Ponad dziesięć lat minęło od naszej ostatniej publikacji na ten temat. W tym czasie wiele się jednak zmieniło. Nie było podglądów satelitarnych, kierowca miał większą samodzielność w tym zakresie. No i presja czasu była mniejsza. Teoretycznie dzisiaj jest zdecydowanie łatwiej: na ekranie komunikatora w pojeździe otwiera się zlecenie, przy nim jest zamieszczona wytyczona przez spedytora trasa z międzyczasami i trzeba tylko to dopasować do swojego czasu pracy oraz jazdy. I po problemie.

Tak przynajmniej powinno być. Ale, jak wiemy, spedytor w większości przypadków woli tego nie robić. Dlaczego? Z powodu odpowiedzialności, niestety. Po co ma sprawdzać różne trasy, utrudnienia na nich, dopasowywać do możliwości czasowych? Lepiej zrzucić wszystko na kierowcę i w razie kłopotów obciążyć go za wybór zbyt długiej trasy lub za spóźnienie na miejsce docelowe.  

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...