Rodzinny piknik country

Sobotnie deszczowe popołudnie 8 lipca upłynęło w Dusznikach Wielkopolskich pod znakiem muzyki country. Cykliczna impreza wspierana przez władze gminy wpisuje się na stałe do kalendarza fanów muzyki zza oceanu.

Dusznickie wydarzenie rozpoczęło się po godz. 16.00 z lekkim opóźnieniem spowodowanym pogodą. Lipcowa zmienność położyła już niejeden koncert, jednak w tym przypadku, dzięki szybkiej reakcji wójta, scenę przeniesiono pod dach, zachowując bezpieczeństwo artystów i publiczności. Sala była pełna i pękała w szwach.

Impreza w Dusznikach to pokaz integracji społeczno-pokoleniowej. Na estradzie zobaczyliśmy Pawła Bączkowskiego z zespołem The Gold Country & Roll Band, zespół ludowy „Duszniczanka”, zespół instrumentalny Marka Suligi działający przy BPiCAK oraz zespół tańca Catawba. Zaprezentowali się również, w różnorodnym muzycznym programie, podopieczni Pawła i młodzież gimnazjalna, stawiająca na scenie pierwsze kroki pod okiem Pawła Bączkowskiego. Pełen wiekowy przekrój wzbogacał wrażenia artystyczne koncertu, ucząc jednocześnie szacunku do muzyki.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...