Drodzy Czytelnicy

To może być kij w mrowisko! Precyzyjna i dobra współpraca między kierowcami a osobami przygotowującymi i planującymi wyjazdy mogłaby radykalnie obniżyć poziom stresu w pracy całego dalekiego transportu. I jest pożądana z wielu powodów, ale na razie niewykonalna. Dlaczego? Pierwsza część uwag naszego współpracownika, doświadczonego kierowcy, może wywołać komentarze z obydwu stron, i na to też liczymy. Jak poprawić relacje kierowca – spedytor?

Może niektórzy będą zaskoczeni, ale z wywiadu z nowym szefem w Eindhoven dowiecie się, że najmniejsza jeszcze niedawno marka ciężarowa chce wyprzedzić konkurentów i zająć pierwsze miejsce! Nie będzie łatwo, bo 3-4 marki mają ochotę na to samo!

Trochę przekornie testowaliśmy nie klasyczny zestaw 40-tonowy, a pojazd do  regionalnej dystrybucji. Nie dlatego, że akurat Iveco tradycyjnie jest mocne w tej kategorii, ale po latach, gdy dystrybucja kulała, w końcu można oczekiwać, że kategoria ta zacznie się szybciej rozwijać. Lżejsze ciężarówki były w cieniu, bo rozwijał się głównie transport daleki, ale przecież rosnące ilości przewozów regionalnych i poprawa sieci drogowej wymuszają zmiany także i w dystrybucji.

Trudno byłoby znaleźć takie wydanie „PT”, w którym nie piszemy o bezpieczeństwie. Znamy więc np. system awaryjnego hamowania, ale mało kto wie, że nadal istnieje rozziew między technicznymi możliwościami układów opartych o radary i kamery a przepisami drogowymi. Podobnie jest z pojazdami autonomicznymi – da się to produkować, ale prawo zostało w tyle i czekamy na zmiany przepisów.

Zaś skoro o technice, rewolucyjnie zapowiada się nowa oś SAF, którą pokazano  nieoficjalnie, bez szczegółów, które pojawią się w czasie oficjalnej premiery. Zawieszenie bez amortyzatorów – to brzmi dość intrygująco. Czekamy…

A poza tym przeczytacie o laureatach Master Trucka, o tuningu, sukcesach nowego rajdowego Kamaza i o nowej generacji muzyków, którzy pojawili się na Pikniku w Mrągowie…

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...