Szanujmy się nawzajem – dojedziemy dalej

Nie ma firmy transportowej bez kierowców i kierowców bez przewoźników, dlatego ich dobre wzajemne relacje są gwarancją tego, że obie strony będą zadowolone.

Takie motto przyświecało uczestnikom konferencji zorganizowanej w czasie Master Trucka przez Polską Unię Transportu. W sumie co do najważniejszych postulatów wszyscy są zgodni. Jedyny sukces na powodzenie firmy transportowej to dogadanie się z kierowcami, których od dłuższego już czasu brakuje. Przewoźnicy wspólnie z kierowcami powinni realizować swoje cele, dlatego od ponad roku temat współpracy i ich wzajemnych relacji jest na spotkaniach branżowych coraz częściej podnoszony. Tyle tylko, że nie bardzo widać skutków tych dyskusji…

Widać natomiast, że kierowców z dnia na dzień ubywa. Powstaję wprawdzie szkoły kształcące w tym zawodzie, jednak zanim młodzi ludzie trafią do zawodu, ktoś musi jeździć, a tę swoistą lukę na naszym rynku wypełniają już nie tylko przybysze z Ukrainy, Litwy czy Białorusi, ale nawet z Kazachstanu czy Filipin.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...