Spedytorzy

Pamiętajmy, że o ile aby zdobyć uprawnienia na kierowcę ciężarówki trzeba zdać wiele różnych egzaminów praktycznych i teoretycznych, o tyle aby być spedytorem nie ma urzędowo wyznaczonego jakiegoś minimum poziomu wiedzy.

 

Rola spedytora w osiągnięciu dobrego wyniku finansowego pojazdu jest kluczowa. Od jego współpracy z kierowcą zależy, czy dany pojazd przyniesie założony dochód i zysk – czytaj: czy przejedzie dużą ilość płatnych kilometrów. Ale ta współpraca zdaje egzamin tylko do momentu, kiedy wszystko idzie dobrze. W sytuacji kiedy pojawiają się trudności, grozi opóźnienie w realizacji zlecenia, spedytorzy przede wszystkim starają się naprawić wszystko kosztem kierowcy, a dopiero później ewentualnie negocjować z klientem.

Należy zrozumieć, iż najpierw to spedytor – ale we współpracy z klientem – ustala czas realizacji zleceń, czyli, de facto, ustala, czy kierowca może jechać spokojnie czy na granicy bezpieczeństwa. I w tym momencie zazwyczaj już wiadomo, czy praca kierowcy będzie bezpieczna czy też nie.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...