„Betrieb des Jahres 2017” w Polsce!

Od kiedy Pan sprawuje naczelną funkcję w tej organizacji?

– Od 2015 roku. Ale w prezydium pracowałem już u boku mojego poprzednika Ludwiga Büchela (który zmarł w tym roku po długiej i ciężkiej chorobie) od 10 lat.

A gdzie znajduje się siedziba UICR?

– Obecnie w Wiedniu, po przeniesieniu ze Szwajcarii. Członkowie zarządu mieszkają w różnych krajach. Ja i Sepp Bamert mieszkamy Austrii, sekretarz generalny Ralph Meyer w Liechtensteinie, Vincenzo Iuzzolino we Włoszech, Jussi Mikkola – w Finlandii i Bogusława B. Zimmer – w Polsce. Taki skład zarządu pozwala nam dzielić się obowiązkami. Np. za zbliżające się mistrzostwa świata odpowiada mój zastępca Vincenzo Iuzzolino.

Kiedy i gdzie odbędzie się najbliższa edycja mistrzostw UICR?

– Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR, bo tak w pełni brzmi ich nazwa, co dwa lata odbywają się w innym kraju. Tym razem odbędą się w Belgii, we wrześniu 2018 r. na terenie toru wyścigowego w Zolder. Będzie to już 31. edycja tego wyjątkowego wydarzenia. MŚ są najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem w świecie. Biorą w nich udział reprezentacje krajów członkowskich naszej unii. Tytuł MŚ można zdobyć w kilku kategoriach: solo i drużynowo.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...