Uptime: za 11 euro?

Ofensywa Mercedesa, w której używa hasła „Najlepszy w wydajności transportowej”, opiera się i na ulepszeniach technicznych ciężarówek, i na maksymalnej dostępności pojazdów przez ograniczenie nieplanowanych przestojów.

 

O ile krążące, m.in. w mediach, pojęcie „Intelligent vehicle connectivity” brzmi bardzo futurystycznie, niejasno i... marketingowo, to „Uptime” ma być konkretnym i pożytecznym przykładem zastosowania Connectivity w ciężarówkach.

Od roku 2013 ponad 1400 ciężarówek przejechało 200 mln kilometrów, testując usługę nadzoru i opieki technicznej. Chodzi oczywiście o Uptime – zapobieganie niespodziewanym awariom w drodze.

Na ubiegłorocznej wystawie IAA Mercedes-Benz ogłosił, że nowa usługa Uptime jest dostępna na 12 kluczowych rynkach Europy (w tym w Polsce), zaś od września br.  doszło sześć kolejnych państw plus Turcja. Posiadacz Actrosa, Arocsa lub Antosa może zamówić usługę całkiem osobno, ale jeśli ma wykupiony kontrakt obsługowo-warsztatowy typu Complete, to płaci za miesiąc 11 euro od samochodu.

Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...